Diagnoza i terapia pedagogiczna

Promocje

Ostatnio przeglądane

Eduterapeutica - Problemy wychowawcze: Problemy emocjonalne Zobacz większe

Eduterapeutica - Problemy wychowawcze: Problemy emocjonalne

21918257

3 - 21 dni

Zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej, który kompleksowo wspiera szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów) oraz rodziców w obszarach problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w różnym wieku. 

Więcej szczegółów

540,00 zł brutto

Więcej informacji

Zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej, który kompleksowo wspiera szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów) oraz rodziców w obszarach problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w różnym wieku. Dokumenty ze względu na swoją obszerność oraz łatwość dostępu dla całej kadry pedagogicznej, zostały zamieszczone w programie komputerowym gwarantując wygodę w ich użytkowaniu. Dokumenty można wydrukować i w łatwy sposób przeszukiwać.

Kompleksowe materiały pomogą nauczycielom realizować działania wychowawcze, a zajęcia z uczniami staną się atrakcyjne i wartościowe.

Materiały dla nauczycieli:

  • poradniki metodyczne podzielone na moduły tematyczne i grupy wiekowe uczniów,
  • scenariusze zajęć wychowawczych oraz materiały do ich prowadzenia,
  • prezentacje tematyczne (w tym na wywiadówki dla rodziców) oraz poradniki,
  • ulotki informacyjne dla rodziców (wydrukowane, z możliwością ich dodruku z programu)

Programy z serii „Problemy wychowawcze” pozwalają przygotować szkołę podstawową do skutecznego przeciwdziałania przemocy, agresji i uzależnieniom, a także wspierania rodziców i dzieci z problemami emocjonalnymi. Przygotowaliśmy wsparcie w radzeniu sobie z problemami występującymi powszechnie w szkole podstawowej. 

Problemy emocjonalne objawiają się nadmierną nieśmiałością, wycofaniem, autoagresją, wyuczoną bezradnością, a nawet zaburzeniami jedzenia. Pakiet „Problemy wychowawcze: problemy emocjonalne” pomoże określić:

  • jakie reakcje emocjonalne mieszczą się w normie rozwojowej, a jakie wymagają już korekty,
  • co to jest inteligencja emocjonalna, jakie jest jej znaczenie i jak ją rozwijać u uczniów,
  • jaka jest natura emocji i dlaczego trzeba uczyć dzieci radzenia sobie z emocjami, zamiast ich tłumienia,
  • jakie mogą być negatywne skutki tłumienia emocji,
  • jak rozpoznawać problemy emocjonalne u uczniów.

Program opiera się na założeniu, że rozwój emocjonalny, jest jednym z najważniejszych obszarów funkcjonowania człowieka, ponieważ zaburzenia w na tej płaszczyźnie nie pozwalają na rozwinięcie swojego potencjału w innych dziedzinach. W skrajnych przypadkach np.: autoagresji, prowadzą wręcz do destrukcji i śmierci.

21 Inne produkty w tej samej kategorii: