Diagnoza i terapia pedagogiczna

Promocje

Ostatnio przeglądane

Eduterapeutica - Problemy wychowawcze: Przemoc i agresja Zobacz większe

Eduterapeutica - Problemy wychowawcze: Przemoc i agresja

21918256

3 - 21 dni

Zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej, który kompleksowo wspiera szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów) oraz rodziców w obszarach problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w różnym wieku. 

Więcej szczegółów

1 080,00 zł brutto

Więcej informacji

Zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej, który kompleksowo wspiera szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów) oraz rodziców w obszarach problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w różnym wieku. Dokumenty ze względu na swoją obszerność oraz łatwość dostępu dla całej kadry pedagogicznej, zostały zamieszczone w programie komputerowym gwarantując wygodę w ich użytkowaniu. Dokumenty można wydrukować i w łatwy sposób przeszukiwać.

Kompleksowe materiały pomogą nauczycielom realizować działania wychowawcze, a zajęcia z uczniami staną się atrakcyjne i wartościowe.

Materiały dla nauczycieli:

  • poradniki metodyczne podzielone na moduły tematyczne i grupy wiekowe uczniów,
  • scenariusze zajęć wychowawczych oraz materiały do ich prowadzenia,
  • prezentacje tematyczne (w tym na wywiadówki dla rodziców) oraz poradniki,
  • ulotki informacyjne dla rodziców (wydrukowane, z możliwością ich dodruku z programu)

Programy z serii „Problemy wychowawcze” pozwalają przygotować szkołę podstawową do skutecznego przeciwdziałania przemocy, agresji i uzależnieniom, a także wspierania rodziców i dzieci z problemami emocjonalnymi. Przygotowaliśmy wsparcie w radzeniu sobie z problemami występującymi powszechnie w szkole podstawowej. 

Przemoc ma dwie, indywidualne lub zbiorowe strony: sprawcę i ofiarę.

Pakiet „Problemy wychowawcze: przemoc i agresja” pomoże:

  • komunikować się z uczniem, tak by w sposób naturalny, w trakcie rozwiązywania bieżących problemów, wspierać i rozwijać u niego kompetencje niezbędne do budowania prawidłowych relacji z rówieśnikami i dorosłymi,
  • budować w szkole klimat sprzyjający rozwojowi postaw prospołecznych,
  • stawiać granice w sposób zdecydowany i konsekwentny, a za razem łagodny,
  • doprowadzić do tego, aby wszyscy znali i stosowali te same reguły i normy,
  • zrezygnować z zachowań agresywnych, dając uczniowi w zamian nowe strategie niezbędne do budowania satysfakcjonujących związków.

Scenariusze zajęć uzupełnione są materiałami szkoleniowymi i informacyjnymi dla nauczycieli i rodziców w tym szkoleniami online przeznaczone dla użytkowników programu.

18 Inne produkty w tej samej kategorii: