Diagnoza i terapia pedagogiczna

Promocje

Ostatnio przeglądane

Eduterapeutica - Problemy wychowawcze Zobacz większe

Eduterapeutica - Problemy wychowawcze

21918254

3 - 21 dni

Zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej, który kompleksowo wspiera szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów) oraz rodziców w obszarach problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w różnym wieku. 

Więcej szczegółów

2 190,00 zł brutto

Więcej informacji

Zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej, który kompleksowo wspiera szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów) oraz rodziców w obszarach problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w różnym wieku. Dokumenty ze względu na swoją obszerność oraz łatwość dostępu dla całej kadry pedagogicznej, zostały zamieszczone w programie komputerowym gwarantując wygodę w ich użytkowaniu. Dokumenty można wydrukować i w łatwy sposób przeszukiwać.

Kompleksowe materiały pomogą nauczycielom realizować działania wychowawcze, a zajęcia z uczniami staną się atrakcyjne i wartościowe.

Materiały dla nauczycieli:

  • poradniki metodyczne podzielone na moduły tematyczne i grupy wiekowe uczniów,
  • scenariusze zajęć wychowawczych oraz materiały do ich prowadzenia,
  • prezentacje tematyczne (w tym na wywiadówki dla rodziców) oraz poradniki,
  • ulotki informacyjne dla rodziców (wydrukowane, z możliwością ich dodruku z programu)

Programy z serii „Problemy wychowawcze” pozwalają przygotować szkołę podstawową do skutecznego przeciwdziałania przemocy, agresji i uzależnieniom, a także wspierania rodziców i dzieci z problemami emocjonalnymi. Przygotowaliśmy wsparcie w radzeniu sobie z problemami występującymi powszechnie w szkole podstawowej. 

Zestaw „Problemy wychowawcze” pozwala przygotować szkołę podstawową do skutecznego przeciwdziałania przemocy, agresji i uzależnieniom, a także wspierania rodziców i dzieci z problemami emocjonalnymi. Zestaw obejmuje szkolenia, propozycje działań i gotowe materiały dla psychologów i pedagogów, wychowawców, nauczycieli przedmiotowych, rodziców i dzieci. Materiały podzielono na trzy grupy wiekowe odpowiadające klasom 1-3, 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej. Zestaw zawiera scenariusze szkoleń i szkoleń dla nauczycieli, scenariusze lekcji wychowawczych, spotkań z rodzicami, gier społecznych dla dzieci i kompletne programy profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne.

Zestaw zawiera zebrane materiały trzech osobnych publikacji (Przemoc i agresja, Problemy emocjonalne oraz Uzależnienia) oraz dodatkowo bardzo obszerny moduł terapeutyczny oparty na rozwijaniu 6 kompetencji niezbędnych do prawidłowego wypełniania ról społecznych. Do tych kompetencji zaliczono:

  • funkcjonowanie w grupie społecznej,
  • komunikację interpersonalną,
  • empatię,
  • radzenie sobie z emocjami,
  • samoocenę,
  • samoregulację.

Scenariusze zajęć uzupełnione są materiałami szkoleniowymi i informacyjnymi dla nauczycieli i rodziców w tym szkoleniami online przeznaczone dla użytkowników programu.

18 Inne produkty w tej samej kategorii: