Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam

121,95 zł
Brutto

Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna kierujemy do wszystkich grup wiekowych; to gra przeznaczona do rozgrywki w każdym miejscu i czasie.  Gra może stać się nieodzownym narzędziem pracy dla terapeutów, psychologów, pedagogów, trenerów, coachów, jak również wszystkich tych, którzy na co dzień mają do czynienia z osobami doświadczającymi trudności w wyrażaniu emocji.

Wymiary pudełka: 28 x 28 x 3 cm

30064857
Dostępność: 3 - 21 dni
Ilość

Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna kierujemy do wszystkich grup wiekowych; to gra przeznaczona do rozgrywki w każdym miejscu i czasie. 

Gra może stać się nieodzownym narzędziem pracy dla terapeutów, psychologów, pedagogów, trenerów, coachów, jak również wszystkich tych, którzy na co dzień mają do czynienia z osobami doświadczającymi trudności w wyrażaniu emocji.

Sprawdzi się w gabinetach i poradniach: 

  • psychologiczno-pedagogicznych
  • terapeutycznych
  • pedagogów szkolnych

Powinna znaleźć się we wszystkich tych miejscach, gdzie trafiają dzieci z problemami wychowawczymi lub mające za sobą trudne przeżycia czy doświadczenia. Zaproszenie ich do gry i w jej trakcie rozmowa o tym, co dla nich trudne i bolesne, może pomóc nawiązać z nimi dobry kontakt lub uzyskać od nich ważne informacje. Takie miejsca to na przykład tzw. przyjazne pokoje przesłuchań, izby dziecka czy wszelkie centra pomocy dzieciom i rodzinom. 

Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna  

Niewątpliwym atutem gry jest możliwość wykorzystania jej walorów zarówno podczas sesji terapeutycznych, jak i szkoleń czy rozgrywek rodzinnych. Przy wykonywaniu kolejnych zadań gracze w formie zabawy będą trenować swoje umiejętności związane z określaniem i wyrażaniem własnych emocji, jak również będą doskonalić umiejętność komunikacji.

Głównym celem terapeutycznym gry jest omówienie czterech podstawowych emocji: radości, złości, smutku, lęku oraz doskonalenie umiejętności ich nazywania i konstruktywnego wyrażania.

Dodatkowo gracze sięgający po grę Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam będą mogli kształtować takie zdolności jak: współpraca, tolerancja i akceptacja innych. Gra pomoże im w nawiązywaniu pozytywnych relacji, budowaniu poczucia własnej wartości, aktywnym słuchaniu. Pomoże ćwiczyć umiejętności z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej, jak również pokaże, w jaki sposób czerpać przyjemność i satysfakcję ze wspólnej zabawy oraz możliwości przebywania w grupie.

Jednorazowo w Emocje może grać do 5 graczy.

Opakowanie zawiera:

  • 6 trójkątnych plansz
  • komplet pionków
  • kostkę do gry
  • książeczkę stanowiącą szczegółową instrukcję wykorzystania gry

Wymiary pudełka: 28 x 28 x 3 cm