Klocki Dienesa - Przewodnik metodyczny
  • Klocki Dienesa - Przewodnik metodyczny

Klocki Dienesa - Przewodnik metodyczny

45,00 zł
Brutto
Klocki Dienesa. Przewodnik metodyczny to nowa publikacja adresowana głównie do tych nauczycieli, terapeutów i rodziców, którzy w pracy z dziećmi korzystają z Klocków Dienesa. Zainteresuje ona jednak także psychologów, historyków oświaty, matematyków, studentów.
30038055
Ilość

Klocki Dienesa. Przewodnik metodyczny to nowa publikacja adresowana głównie do tych nauczycieli, terapeutów i rodziców, którzy w pracy z dziećmi korzystają z Klocków Dienesa. Zainteresuje ona jednak także psychologów, historyków oświaty, matematyków, studentów. Sięgnąć po nią może również każda osoba, której zależy na wspomaganiu uczniów w rozwijaniu precyzyjnego rozumowania i przez to na zapewnieniu im sukcesów w nauce.

Klocki Dienesa. Przewodnik metodyczny noszący podtytuł „Jak wspomagać rozwój logicznego myślenia uczniów”, jest poświęcony wspieraniu rozwoju intelektualnego dzieci w zakresie klasyfikowania i wiązania przyczyny ze skutkiem. Przedstawiono w nim prawidłowości w kształtowaniu się klasyfikacji w umysłach dzieci. Na przykładzie Klocków Dienesa pokazano, dlaczego i jak należy tę umiejętność kształtować.

Klocki Dienesa. Przewodnik metodyczny składa się z trzech części. Część I i II napisana została przez prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską. Autorką części III jest Małgorzata Zambrowska.

  1. O burzliwej historii stosowania Klocków Dienesa w edukacji matematycznej polskich dzieci.
  2. O konieczności wspomagania dzieci w rozwoju klasyfikacji, nim zastosuje się Klocki Dienesa w doskonaleniu tej ważnej umiejętności.
  3. Jak stosować Klocki Dienesa w doskonaleniu umiejętności klasyfikowania u starszych uczniów, studentów i dorosłych.