Cmokaj, dmuchaj,  parskaj, chuchaj

Cmokaj, dmuchaj, parskaj, chuchaj

29,00 zł
Brutto

książka oferuje 35 innowacyjnych ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych dla dzieci w wieku 4-7 lat. Zawiera zabawy, labirynty, rysowanie i wiele innych form. Ćwiczenia te pomagają w terapii logopedycznej i w profilaktyce opóźnień rozwoju mowy. Książka jest podzielona na dwie części: 14 ćwiczeń-zabaw do pogłębiania oddechu i 21 ćwiczeń-zabaw artykulacyjnych. Do książki dołączone są dwie gry planszowa i pamięciowa.

Format A4, 44 strony, 2 gry.

30241649
Dostępność: 3 - 21 dni
Ilość

Książka "Cmokaj, dmuchaj,  parskaj, chuchaj" zawiera 35 innowacyjnych ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, skierowanych do dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Ćwiczenia te są różnorodne i wciągające, w tym labirynty, historyjki obrazkowe oraz rysowanie po śladzie. Mogą być one stosowane zarówno w pracy indywidualnej z dzieckiem, jak i w grupie, podczas zajęć w przedszkolu czy korekcyjno-kompensacyjnych.

Każde ćwiczenie zostało sformułowane z określonym celem, a w przypadku zadań trudniejszych, dodano krótki komentarz z instrukcjami wykonania, a nawet zdjęcia, aby pomóc dziecku w zrozumieniu, jak prawidłowo wykonać ćwiczenie.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza część zawiera 14 ćwiczeń-zabaw, które pomagają w pogłębianiu oddechu, wydłużaniu fazy wdechowej i wydechowej, poprawiają siłę głosu i napięcie mięśni. Są one podstawą pracy z dziećmi, które jąkają się lub mają opóźnienia w rozwoju mowy.

Drugą część stanowi 21 ćwiczeń-zabaw artykulacyjnych, które są kluczowe w profilaktyce i terapii logopedycznej. Pomagają one w terapii dzieci z dyslalią, dysartrią oraz opóźnieniem rozwoju mowy. W obu rozdziałach książki znajdują się również zabawy ćwiczące dykcję.

Do książki dołączone są także dwie gry: planszowa i pamięciowa, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną i pomocną w pracy z dziećmi.

35 ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych.

Format A4, 44 strony, 2 gry.