Encyklopedia dla malucha

Encyklopedia dla malucha

45,00 zł
Brutto

Po potasowaniu kart umieszcza się je w stosie stroną z wierszykiem zwróconą ku górze. Gracze rozdzielają pionki i każdy gracz ustawia swój pionek na planszy, na polu wyjściowym z napisem START. Gracz rozpoczynający grę rzuca kostką i po wyrzuceniu np. 5 oczek zdejmuje ze stosu pięć kart, nie odkrywając ich na drugą stronę i układa z nich drugi stos. 

12800031
Dostępność: 3 - 21 dni
Ilość

Po potasowaniu kart umieszcza się je w stosie stroną z wierszykiem zwróconą ku górze. Gracze rozdzielają pionki i każdy gracz ustawia swój pionek na planszy, na polu wyjściowym z napisem START. Gracz rozpoczynający grę rzuca kostką i po wyrzuceniu np. 5 oczek zdejmuje ze stosu pięć kart, nie odkrywając ich na drugą stronę i układa z nich drugi stos. Po zdjęciu 5 kart na stosie pozostaje karta z wierszykiem, który gracz głośno odczytuje. Po odczytaniu wierszyka - zagadki, gracz podaje odpowiedź, jeśli jest ona prawidłowa (sprawdzenie następuje po odwróceniu karty na drugą stronę), gracz przesuwa swój pionek o jedno pole w kierunku środka planszy, a kartę odkłada na trzeci stos, obrazkiem i hasłem do góry. Jeżeli odpowiedź jest błędna, odkłada kartę na drugi stos, wierszem do góry. Drugi gracz bierze do ręki kostkę i wyrzuca, np. 2 oczek odkłada dwie karty, odczytuje zagadkę, zgaduje, przesuwa pionek, itd.

W zestawie: 100 dwustronnych kart z zagadkami - wierszykami, 6 różnokolorowych pionków, kostka do gry oraz plansza do gry.