Kalendarz i pogoda

Promocje

Ostatnio przeglądane

Kalendarz pogody

22500017

3 - 21 dni

Pomoc przeznaczona do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Kalendarz wykonany jest ze sztywnego kartonu o wymiarach 70 x 70 cm. Górna część planszy zawiera nazwy kolejnych dni tygodnia, pozostałe pola w formie kwadratów to miejsca, w które umieszcza się symbole pogody.

Więcej szczegółów

280,00 zł brutto

Więcej informacji

Pomoc przeznaczona do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Kalendarz wykonany jest ze sztywnego kartonu o wymiarach 70 x 70 cm. Górna część planszy zawiera nazwy kolejnych dni tygodnia, pozostałe pola w formie kwadratów to miejsca, w które umieszcza się symbole pogody. Wzorów określających stan pogody jest piętnaście. Uwzględniają one prawie wszystkie możliwości atmosferyczne występujące w naszym kraju w ciągu całego roku.

Praca z kalendarzem zachęci dziecko do systematycznego obserwowania zmian atmosferycznych, określenia stanów pogodowych, rozpoznawania i właściwego interpretowania graficznych symboli pogodowych.
Wzory określające stany pogody: dni słoneczne, częściowe rozpogodzenie, częściowe zachmurzenie, duże zachmurzenie, słaby wiatr, silny wiatr, mały deszczyk, deszcz, burza, tęcza, mgła, grad, śnieg, zadymka śnieżna, śnieżyca.

W zestawie: plansza oprawiona w listwy z zawieszką (65 x 64 cm) z zaczepami z rzepów, 91 kartoników (7,5 x 7,5 cm) z rzepami określających 15 stanów pogody, makatka z kieszeniami na ścianę do przechowywania kartoników (70 x 40 cm).

Całość w praktycznej walizce z rączką.

28 Inne produkty w tej samej kategorii: