Ćwiczenia - czytanie ze zrozumieniem
  • Ćwiczenia - czytanie ze zrozumieniem

Fragenmeister - gra językowa

53,66 zł
Brutto

Fragenmeister to gra językowa w postaci kostek edukacyjnych służąca do nauki konstruowania pytań w języku niemieckim z zastosowaniem ośmiu podstawowych słówek pytających: Was? Wer? Wo? Warum? Wann? Welche? Wie? Wie viel?.

13511693
Ilość

Fragenmeister to gra językowa w postaci kostek edukacyjnych służąca do nauki konstruowania pytań w języku niemieckim z zastosowaniem ośmiu podstawowych słówek pytających: Was? Wer? Wo? Warum? Wann? Welche? Wie? Wie viel?.

Cele językowe:

  • formułowanie zdań pytających z użyciem słówek pytających;
  • nauka podstawowego słownictwa i struktur języka niemieckiego;
  • rozwijanie umiejętności związanych z prowadzeniem konwersacji.

Wariant 1 rozgrywki: Każdy z graczy kolejno wykonuje rzut kostką, a jego zadaniem jest ułożenie dowolnego zdania pytającego z zastosowaniem wylosowanego słówka Was? Wer? Wo? Warum? Wann? Welche? Wie? lub Wie viel?.

Wariant 2 rozgrywki: Każdy z graczy kolejno wykonuje rzut kostką i układa pytanie składające się z wylosowanego słówka pytającego oraz jednego ze znajdujących się wokół niego wyrazów. Przykładowe zdanie dla słówka Welche? i wyrazu Farbe: Welche Farben kann der Himmel haben?. Za każde poprawnie ułożone zdanie gracz otrzymuje punkt. Wygrywa ten z graczy, który zbierze największą ilość punktów.

Pozajęzykowe zalety gry: Gra Fragenmeister doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami rozgrywki, a także wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Zestaw zawiera:

  • 8 kartonowych kostek do gry ze słówkami pytającymi oraz przykładowymi rzeczownikami i czasownikami,
  • instrukcje w języku niemieckim i polskim.

Wym. opakowania: 19 x 9,5 x 5 cm

Wiek: 7+