Gry i ćwiczenia logopedyczne

Promocje

Ostatnio przeglądane

Ładnie mówię głoski: S, Z, C, DZ Zobacz większe

Ładnie mówię głoski: S, Z, C, DZ

10400003

3 - 21 dni

Głoski szeregu syczącego S, Z, C, DZ pojawiają się w rozwoju mowy dziecka już ok. 3...

Więcej szczegółów

39,00 zł brutto

Więcej informacji

Głoski szeregu syczącego S, Z, C, DZ pojawiają się w rozwoju mowy dziecka już ok. 3. roku życia. Sprawiają one zwykle mniej problemów niż głoski szumiące, jednak ich nieprawidłowa realizacja wpisuje się w jedną z najpopularniejszych wad w obrębie dyslalii – seplenienie.

Ładnie mówię głoski S, Z, C, DZ to jedna z pięciu części w serii gier logopedycznych, do ćwiczeń nad utrwalaniem tytułowych głosek. Pomoc powstała z myślą o logopedach, ale może być także wykorzystywana przez pedagogów, jak i rodziców dzieci z problemami artykulacyjnymi. Dziecko bawiąc się ćwiczy wymowę głosek S, Z, C, DZ na początku, w środku i na końcu wyrazu w różnym sąsiedztwie fonetycznym. Ładnie mówię głoski S, Z, C, DZ to 70 obrazków podzielonych na trzy zestawy.

Podstawowa zasada gier, jaką jest dobieranie kartoników w pary, umożliwia wykorzystanie ich do wielu zabaw. Atutem pomocy jest wykorzystanie zdjęć przedmiotów, co ułatwia dziecku bezbłędne ich rozpoznanie i nazwanie. Przygotowując wyrazy do gier uwzględniono fakt, że dziecko, które ma problemy z artykulacją głosek S, Z, C, DZ, najczęściej ze względu na niedokończony rozwój mowy, nie potrafi jeszcze poprawnie wymówić głosek: SZ, Ż, CZ, DŻ oraz R. Dlatego, w żadnej z nazw użytych przedmiotów nie pojawiają się te głoski, co pozwala skoncentrować się na utrwalaniu szeregu syczącego.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: