Filtruj według

Marka

Marka

Propriocepcja - czucie głębokie

Jest 120 produktów.

Pokazano 1-18 z 120 pozycji

Aktywne filtry

Propriocepcja (lub “kinestezja”) określana jest jako zmysł orientacji położenia różnych części własnego ciała. Zabawki stymulujące czucie głębokie wykorzystywane są w wielu placówkach edukacyjnych. W ramach zajęć można m.in. maszerować po różnych podłożach (piasek, specjalne “stopy” o zróżnicowanych powierzchniach) lub omijać przeszkody z zasłoniętymi oczami. Ćwiczenia na czucie głębokie obejmują też m.in. masaż, ugniatanie czy ściskanie. W naszym sklepie zaopatrzysz się w takie wyposażenie do sali zabaw, jak zjeżdżalnie rolkowe, maglownice, trampoliny, hamaki, huśtawki w różnych kształtach, a także podwieszane trapezy, platformy i drabinki.

Zabawki do terapii sensorycznej

Mniejsze akcesoria i zabawki stymulujące czucie głębokie znajdą zaś zastosowanie nie tylko w szkołach i przedszkolach, ale i w warunkach domowych. Należą do nich na przykład kamizelki obciążeniowe, które można zakładać na czas zabawy lub relaksu. Są one dostępne w wielu kolorach i w czterech rozmiarach pasujących na dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Podręcznymi artykułami do ćwiczeń propriocepcję są także zestawy piłeczek różnych teksturach do ściskania, żelowe gniotki czy sensoryczne dyski z wypustkami.

Nauczyciele, opiekunowie i rodzice mogą się u nas zaopatrzyć nie tylko w zabawki, ale i w książki z licznymi przykładami ćwiczeń stosowanych w terapii integracji sensorycznej.